Kam v okolí

Pružinská Dúpna jaskyňa

Je jednou z najstarších známych jaskýň na Slovensku. Nachádza sa vo svahu Čierneho vrchu neďaleko obce Pružina. Celková dĺžka jaskyne je 300m a pýši sa zaujímavou krasovou výzdobou. K jaskyni vedie náučný chodník z Predhoria – miestnej časti obce Pružina.

Strážov

Najvyšší vrchol Strážovských vrchov (1213 m.n.m), srdce rovnomennej národnej prírodnej rezervácie a chránenej krajinnej oblasti. Viac informácii nájdete tu.

Čičmany

Obec leží v kotline Strážovských vrchov, takmer pri prameni rieky Rajčianky. Je najvyššie položenou obcou v Žilinskom okrese. Obec je známa starobylou a unikátnou architektúrou – maľovanými zrubovými drevenicami. Obec je zaujímavá aj miestnym ľudovým krojom a výšivkami s geometrickou ornamentikou. Nachádza sa tu národopisná expozícia, kaštieľ a kostol.

Manínska Tiesňava

Je najužším kaňonom na Slovensku – vyznačuje sa bizarnými skalnými formami a vzácnou faunou a flórou. Úzku dolinu Manínskeho potoka zvierajú skalné steny miestami vysoké až 400 m. V podstate sú tu dve menšie tiesňavy oddelené malou kotlinkou. Šírka najužších miest sotva stačí na priechod autobusu. Smerom proti prúdu potoka možno pokračovať po náučnom chodníku, ktorý Vás privedie k ďalšej prírodnej rarite – Kostoleckej tiesňave s najväčším skalným previsom na Slovensku a impozantným sutinovým kužeľom.

Spa Aphrodite Rajecké Teplice

Viac informácií nájdite tu.

Slovenský betlehem v Rajeckej Lesnej

Slovenský betlehem je monumentálne rezbárske dielo rezbára Jozefa Pekaru, ktoré nájdete v Dome Božieho milosrdenstva v Rajeckej Lesnej. Na diele začal majster pracovať v roku 1980 a vznikalo 15 rokov. Expozícia okrem Kristovho narodenia, zobrazuje aj dejiny slovenského národa. Betlehem je zapracovaný do scenérie najvýznamnejších slovenských pamiatok, je tu stvárnený bežný život aj pracovné činnosti slovenského ľudu v minulosti.

Bojnice

Bojnice sa nachádzajú na strednom Slovensku v Trenčianskom kraji, neďaleko Prievidze. Mesto leží v Hornonitrianskej kotline na úpätí Strážovských vrchov, na pravom brehu rieky Nitry. Jedná sa o kúpeľné mesto a významné turistické centrum. Okrem množstva kultúrno-historických pamiatok a známej ZOO sa v meste často konajú kultúrne, športové a turistické podujatia, lákajúce návštevníkov zo Slovenska i zahraničia.